Case challenge.
Цукровий діабет і МАСХП у худорлявих пацієнтів: міфи, реалії, рішення
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
31.01.2025
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
31.01.2025
15:00 - 17:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Гастроентерологія, ендокринологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Метаболічно асоційована стеатотична хвороба печінки (MAСХП) є найбільш поширеною хронічною хворобою печінки, при якій основні патогенні процеси пов’язані з метаболічною дисфункцією. MAСХП здебільшого спостерігається у пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) 2 типу.

Одним із поширених міфів щодо етіології ЦД і МАСХП, є міф, що вони розвиваються лише в осіб з ожирінням.

Ожиріння дійсно є основним фактором ризику для розвитку ЦД2, але не єдиним. У худорлявих людей також можуть виникати порушення обміну глюкози та інсулінорезистентність, що спричиняє розвиток діабету або метаболічних дисфункцій. Важливо розуміти, що ці захворювання мають складну етіологію, і лише комплексний підхід до діагностики та лікування може допомогти контролювати стан пацієнтів, що мають ризик розвитку діабету незалежно від їхньої маси тіла.

Патофізіологічні механізми, що лежать в основі так званого «худорлявого» MAСХП можуть бути пов’язана зі збільшенням метаболічно активного вісцерального жиру, зміною обміну ліпідів або мати генетичне походження, включаючи рідкісні вроджені дефекти обміну речовин. Для діагностики МАСХП у худорлявих пацієнтів критично важливим є виявлення вторинної етіології стеатозу печінки.

Лікування худорлявих пацієнтів з ЦД має свої особливості, оскільки знижений рівень жиру в організмі може вплинути на метаболізм, чутливість до інсуліну та інші аспекти.

Отже, запрошуємо на майстер-клас, в якому експерти на прикладах з клінічної практики представлять сучасні знання про цукровий діабет і МАСХП у худорлявих пацієнтів. Зокрема, розглянемо питання епідеміології, патогенезу і ведення пацієнтів із «худорлявою» МАСХП.

У фокусі уваги:
• Особливості клінічного профілю ЦД та МАСХП у пацієнтів без ожиріння;
• Діагностичний підхід та терапевтична тактика;
• Індивідуалізація терапії;
• Оцінка нутрітивного статусу;
• Корекція супутніх захворювань;
• Моніторинг рівня глюкози в крові, ліпідів, інсулінових показників.

Увага! Організатори підготували подарунки для найактивніших учасників! Підготуйте свої запитання до спікерів.

Реєструйтеся просто зараз!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • Бака Олена Михайлівна
    Заслужений лікар України, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій», завідувач гастроентерологічного відділення.
  • Соколова Любов Костянтинівна
    Доктор мед. наук, ст. наук. cпівробітник, керівник відділу діабетології ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка» НАМН України.
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.
співпраця заради найкращих результатів
ПАРТНЕРАМ