Психіатрія, неврологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Неврологія та психіатрія певний час розвивалися як суміжні дисципліни, а деякі захворювання з однаковою ефективністю лікують лікарі обох спеціальностей. Сьогодні ж в практиці невролога пацієнтів з виключно психіатричним захворюванням поменшало, та все одно через стигматизацію психіатрії неврологи стикаються з т.з. «малою психіатрією» щодня.
При цьому можуть виникати певні складності у діагностиці через те, що неврологічні захворювання можуть супроводжуватися психічними порушеннями. Приміром, такі стани як епілепсія, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз та цереброваскулярна патологія пов’язані з підвищеним ризиком розвитку тривожних, афективних розладів та психозів.
Великий розділ неврології, пов’язаний з лікуванням болю, приділяє значну увагу ментальному здоров’ю. Так, під час лікування хронічного болю неврологи обов’язково звертають увагу на червоні прапорці депресії. Неврологічні стани, що також часто вимагають уваги психіатра – це хронічний тазовий біль, фіброміалгія, атиповий лицьовий біль.
Однією з причин гіподіагностики психіатричних порушень є те, що неврологічні хворі часто не розповідають лікарю про проблеми ментального здоров’я. Навіть якщо психіатричний діагноз встановлено правильно, хворі нерідко відмовляються від необхідного лікування і продовжують звертатися до неврологів.
Один зі шляхів розв’язання цієї проблеми – тісніша взаємодія психіатрів з неврологами. Лише за цієї умови вдасться ефективно допомогти хворому.
Запрошуємо вас на зустріч у форматі Case Challenge, де обговорення проблеми традиційно відбуватиметься за допомогою аналізу клінічних кейсів з реальної лікарської практики.
Case Challenge – це можливість: • Ознайомитись з даними щодо частки психічних розладів у неврологічній практиці, загальну поширеність та розподіл в когорті неврологічних пацієнтів; • Розібратися у складнощах класифікації та діагностики психічних розладів в неврологічній практиці, а також знайти можливі шляхи їх розв’язання; • Дізнатися які коморбідні психічні розлади чинять найбільш значний негативний вплив на основні неврологічні захворювання; • Обговорити багатопрофільну комунікацію та ролі кожної з дисциплін в процесі планування діагностики та лікування.
Доктор медичних наук, завідувач кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації КМУ, головний науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
Селюк Ольга Вікторівна
Підполковник медичної служби, старший викладач кафедри військової загальної практики - сімейної медицини, доктор філософії.
Черненко Інна Олександрівна
Старший ординатор клініки психіатричної (з палатами для наркологічних хворих) НВМКЦ «ГВКГ», лікар вищої категорії з психіатрії та психотерапії, лауреат премії Президента України для молодих вчених, к.мед.н, підполковник м/с ЗСУ.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.