Case challenge.
Розкриття таємниць хвороби Стілла на клінічних прикладах
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
24.06.2024
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
24.06.2024
17:00 - 19:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Ревматологія, ортопедія і травматологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Хвороба Стілла в дорослих – одне з найбільш утаємничених ревматичних захворювань. У відомому телесеріалі з такими розбирався доктор Хаус. Його гострий розум помічав усі дрібні ледь помітні симптоми та видавав досить рідкісні й складні діагнози, зокрема й ревматологічні. Хвороба Стілла в дорослих – один з таких.

«Особливу форму хвороби суглобів, що виявляється у дітей» (ювенільний артрит) вперше описав George Frederick Still у 1897 році. Відтоді й протягом тривалого часу патологію, про яку піде мова, зараховували до ювенільного артриту. Патологію виділили в окрему нозологічну групу як захворювання дорослих осіб лише у 1971 р. після того, як вони були описані Еріком Байуотерсом.

Хвороба Стілла в дорослих – це генералізована форма ювенільного ідіопатичного артриту, що перебігає з гарячкою, специфічним висипом, лімфаденопатією, спленомегалією, а також серозитом і запаленням багатьох органів. Одним з провідних симптомів хвороби Стілла в дорослих є лихоманка. Саме диференційна діагностика лихоманки становить значні труднощі у клініці і вимагає від лікарів багато знань, щоб встановити правильний діагноз, виключаючи хвороби як інфекційного, так і неінфекційного генезу.

Діагностика хвороби Стілла в дорослих може зайняти багато часу, адже вирізняється необхідністю проведення диференціації з багатьма захворюваннями. Перебіг хвороби, як правило, курабельний, однак у невеликого відсотка пацієнтів може розвинутися грізне потенційно смертельне ускладнення – синдром активації макрофагів (MAS), який також називають гемофагоцитарним лімфогістоцитозом.

Патофізіологія хвороби Стілла в дорослих через століття після її опису залишається загадковою. Нещодавно отримані знання про профіль цитокінів дозволяє удосконалити терапевтичний підхід включно з біологічною терапією, яка є дуже перспективною при цьому захворюванні.

Попри величезну кількість досліджень, дотепер не виявлено специфічного маркера хвороби Стілла, тому ця нозологія залишається діагнозом виключення. З великою ймовірністю її можна запідозрити на ранніх стадіях процесу за наявності тріади: лихоманка, дерматит і артрит.

Діагноз цього захворювання у дорослих залишається одним з найважчих в ревматології через рідкість нозології, різноманіття клінічних проявів і відсутність патогномонічних діагностичних тестів.

Отже, формат «Case challenge» – ідеальний для детального знайомства з цією хворобою. Приєднуйтесь до експертного розбору хвороби Стілла на клінічних прикладах.

Зокрема, почуємо й обговоримо сучасні відомості щодо:
• Складності діагностики хвороби Стілла в дорослих;
• Диференційна діагностика хвороби Стілла;
• Менеджмент таких пацієнтів.

Шановні лікарі, спікери нададуть відповіді на всі ваші запитання, що надійдуть під час трансляції.

Реєструйтеся та запрошуйте колег!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • ГОЛОВАЧ ІРИНА ЮРІЇВНА
    Керівник Центру ревматології Клінічної лікарні Феофанія ДУС, лікар-ревматолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.
  • ДЖУС МАРТА БОРИСІВНА
    Лікар-ревматолог, професор, доктор медичних наук, професор кафедри внутрішньої медицини №2 НМУ ім. О.О. Богомольця, відповідальна за імунобіологічну терапію в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.