Гастроентерологія, дієтологія, акушерство і гінекологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Гормональні зміни у жінок в менопаузі створюють унікальний шлях для розвитку проблем з печінкою, що стає значним тягарем для здоров’я жінок в постменопаузальному періоді.
У період менопаузи відбуваються численні фізіологічні та біохімічні зміни, що можуть впливати на функцію печінки та опосередковувати розвиток її захворювань. А дефіцит естрогенів, що зростає на тлі фізіологічного старіння збільшує ймовірність мітохондріальної дисфункції, клітинного старіння, зниження імунної відповіді на пошкодження.
Сумарний ефект цих змін може сприяти підвищеній схильності до розвитку серйозної патології печінки, зокрема неалкогольної жирової хвороби печінки та гепатоцелюлярної карциноми, а також прискореному прогресуванню фіброзу при захворюваннях печінки.
Визнання унікальної природи цих медіаторних факторів повинно підвищити настороженість лікаря стосовно захворювання печінки у жінок в перименопаузі та менопаузі й бути обґрунтуванням для впровадження агресивних лікувальних заходів, що дозволять уникнути прогресу хвороби печінки.
Отже, запрошуємо вас до професійної дискусії з цих питань в форматі «Case challenge», під час якої експерти представлять та проаналізують клінічні кейси з реальної клінічної практики.
Розглянемо також актуальні питання менеджменту пацієнток в менопаузі з фокусом на здоров’я печінки.
Обговоримо докладно: • Як змінюються структура і функції печінки та жовчного міхура в менопаузі? • Як гормональний «шторм» впливає на здоров’я печінки? • Що відомо про фактори ризику розвитку гепатобіліарної патології? • Як знизити додаткове навантаження на печінку під час гормональної терапії? • Чек-лист на прийомі в гінеколога: на що в першу чергу потрібно звернути увагу? • До яких захворювань печінки підвищується схильність у жінок в період менопаузи? • Що нового в профілактиці та лікуванні захворювань печінки в менопаузі?
Заслужений лікар України, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій», завідувач гастроентерологічного відділення.
Яшина Олена Григорівна
Кандидат медичних наук, гінеколог-ендокринолог, лікар вищої категорії, провідний спеціаліст клініки «Медіком» та Інституту планування сімʼї, м. Київ.
Погребняк Олена Олександрівна
Лікар-терапевт, дієтолог-нутриціолог, кандидат медичних наук, асистент кафедри загальної практики-сімейної медицини Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.