Ендокринологія, кардіологія, гастроентерологія, ревматологія, неврологія, рентгенологія, акушерство і гінекологія, хірургія, загальна практика - сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст конференції
Швидкий розвиток модернізації, урбанізації та прискореного соціально-економічного зростання в більшості країн світу сприяли підвищенню рівня життя, але й збільшенню стресу та малорухомому способу життя й нездоровому харчуванню. Все це сприяло стрімкому зростанню поширеності ожиріння в усіх вікових групах й стало однією з головних причин експоненціального зростання захворюваності на цукровий діабет (ЦД).
Накопичення надмірної кількості жиру в організмі може спричинити ЦД2, причому ризик лінійно зростає зі збільшенням індексу маси тіла. Клітинні та фізіологічні механізми, відповідальні за цей зв’язок, є складними та включають спричинені ожирінням зміни у функції β-клітин, біології жирової тканини та мультиорганну інсулінорезистентність.
Ожиріння бере участь не лише в етіопатогенезі ЦД 2, але й у розвитку його ускладнень. Сьогодні також зростає кількість наукових доказів щодо неостанньої ролі ожиріння та надмірної ваги у діабеті 1 типу.
Лікування ожиріння є наріжним каменем у профілактиці та лікуванні діабету. Зниження ваги веде до профілактики ускладнень, кращого контролю рівня цукру в крові. А у деяких випадках – ремісії діабету!
Лікування пацієнтів з ожирінням та ЦД включають зміну способу життя, фармакотерапію, метаболічну/баріатричну хірургію.
Все це буде представлено провідними українськими експертами галузі метаболічної медицини. Спікери також проаналізують найефективніші методи лікування пацієнтів з ожирінням та ЦД.
Зокрема, обговоримо: • Фізіологічні механізми, відповідальні за зв’язок між ожирінням та ЦД; • Гормональні зміни в осіб з ожирінням; • Оцінимо методи лікування пацієнтів з ожирінням та ЦД; • Тактику лікування з урахуванням персоналізованого підходу до пацієнта; • Взаємодію діабетогенних гормональних, клітинних та генетичних факторів при ожирінні; • Мультидисциплінарні аспекти ведення метаболічних пацієнтів; • Одвічне запитання: чи завжди ЦД супроводжує ожиріння?
Зареєструйтеся! Отримаєте унікальну та корисну інформацію!
нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ
Програма
Розклад конференції
12:00-12:05
Вітальне слово
Жердьова Н.М.
12:05-12:25
«Клінічний випадок. Цукровий діабет 2 типу з кардіальною нейропатією, важкою сенсомоторною нейропатією та ожирінням. Роль своєчасної лікарської допомоги»
Жердьова Н.М.
12:25-12:45
«Диференційна діагностика нейропатичної артропатії та остеомієліту стопи при цукровому діабеті»
Боярчук Н.В.
12:45-13:05
«Ожиріння: гра гормонів, діагностичний пошук»
Степура О.А.
13:05-13:25
««Інкретинові діти» або чи є GLP-1 найновішим засобом лікування безпліддя?»
Орлик О.С.
13:25-13:45
«Види болю у пацієнта з ЦД2: артроз чи нейропатія?»
Жердьова Н.М.
13:45-14:05
«Ожиріння - цукровий діабет-дефіцит вітаміну Д. Зачароване коло метаболічних порушень»
Соколова Л.К.
14:05-14:25
«Роль секостероїду Д у лікуванні нейропатії пацієнтів з ЦД 2 типу та ожирінням»
Жердьова Н.М.
14:25-14:45
«Ожиріння та ЦД 2 типу: від медикаментозної терапії до баріатричної хірургії»
Жердьова Н.М.
Проводиться за наукової та фінансової підтримки компанії Астра Зенека Україна та не є підставою для нарахування балів за системою безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я
14:45-15:05
«Ожиріння та ЦД як фактори ризику хронічної хвороби нирок»
Шіфріс І.М.
Проводиться за наукової та фінансової підтримки компанії Астра Зенека Україна та не є підставою для нарахування балів за системою безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я
15:05-15:25
«Ожиріння, цукровий діабет 2 типу, серцева недостатність - що їх єднає?»
Лашкул Д.А.
Проводиться за наукової та фінансової підтримки компанії Астра Зенека Україна та не є підставою для нарахування балів за системою безперервного професійного розвитку фахівців у сфері охорони здоров'я
15:25-15:45
«Роль моксонідину у лікуванні пацієнтів з кардіальною автономною нейропатією»
Жердьова Н.М.
15:45-16:05
«Кардіометаболчіний пацієнт: фокус на антиангінальну терапію»
Лашкул Д.А.
16:05-16:25
«Роль окремих гормональних факторів в причинах ожиріння»
Професор, д.мед.н., завідувач відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України», Заслужений діяч науки і техніки України.
Орлик Ольга Сергіївна
К.мед.н., лікарка-ендокринологиня, дієтологиня, членкиня АДУ (Асоціація дієтологів України). Провідна наукова співробітниця відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
Степура Олена Адамівна
К.мед.н., лікар-дієтолог, лікар-ендокринолог, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
Боярчук Наталія Вікторівна
Лікар-рентгенолог М24.
Соколова Любов Костянтинівна
Доктор мед. наук, ст. наук. cпівробітник, керівник відділу діабетології ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка» НАМН України.
Булдигіна Юлія Валеріївна
Доктор медичних наук, провідний науковий співробітник ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка» НАМН України.
Бака Олена Михайлівна
Заслужений лікар України, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій», завідувач гастроентерологічного відділення.
Філіппова Олександра Юріївна
Д.мед.н., професор кафедри внутрішньої медицини 2 Дніпровського державного медичного університету, Член правління української гастроентерологічної асоціації, член Европейського та українського панкреатологічного клубу, член інтернаціональної асоціації панкреатологів.
Погребняк Олена Олександрівна
Лікар-терапевт, дієтолог-нутриціолог, кандидат медичних наук, асистент кафедри загальної практики-сімейної медицини Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.
Юзвенко Тетяна Юріївна
Д.мед.н., професор, заступник директора з наукових питань УНПЦ ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.
Зуєв Костянтин Олександрович
К.м.н., завідувач відділення ендокринології, КНП «Київська міська клінічна лікарня 8».
ШІФРІС ІРИНА МИХАЙЛІВНА
К.мед.н., ст.наук.співр. ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України», пров.наук.співр. відділу еферентних технологій ДУ «Інститут серця МОЗ України», лікар-нефролог відділення екстракорпоральних методів лікування м. Київ.
Лашкул Дмитро Андрійович
Д.мед.н., професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб 1 Запорізького державного медико-фармацевтичного університету.
Громова Олександра Леонідівна
Доктор медичних наук, доцент кафедри акушерства, гінекоогії і неонатології ІПО НМУ ім. О.О. Богомольця, співзасновник клініки OKSAL.med.
Сертифікація
При проведенні онлайн-конференції (вебінару) зареєстрований учасник майстер-класу повинен пройти онлайн-тестування для отримання сертифікату БПР та правильно відповісти на 70% з поставлених запитань. У день заходу адміністрація сайту надішле на вашу пошту посилання на онлайн-тест.
Кожен учасник має можливість тільки 1 (один) раз пройти тестування, інші спроби враховуватися не будуть. Результати приймаються до 23:59 17.12. Якщо ви справилися із завданням – сертифікат буде відправлений 19.12 на вказану вами пошту (в електронному вигляді).
зареєструватися
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.