Case challenge.
Гіпергомоцистеїнемія. Метаболічна роль з фокусом на когнітивні розлади
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
17.01.2024
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
17.01.2024
17:00 - 19:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Ендокринологія, гастроентерологія, загальна практика - сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Когнітивні розлади (КР) розвиваються не тільки при структурному ураженні центральної нервової системи, а й при енцефалопатіях дисметаболічної та дефіцитарної етіології. У цьому випадку вони часто мають потенційно оборотний характер і при своєчасній діагностиці та правильно підібраному лікуванні частково або повністю регресують.

Одним із базисних напрямків профілактики та лікування КР різної етіології є своєчасне виявлення та корекція судинних факторів ризику. Значущим фактором, що призводить до розвитку цереброваскулярної патології та когнітивних порушень, є гіпергомоцистеїнемія.

Існує ціла низка посилань, що вказують на зв’язок між збільшенням вмісту гомоцистеїну, порушеннями когнітивної функції та психічними розладами. Підвищення його рівня у крові призводить до збільшення удвічі ризику виникнення хвороби Альцгеймера у віці понад 60 років та прямо корелює з когнітивними розладами в осіб похилого віку.

Слід також враховувати, що приблизно у 20-30% випадків структурної патології головного мозку наявні супутні дисметаболічні порушення, що збільшують когнітивний дефіцит. У цих випадках корекція дисметаболічних та дефіцитарних розладів також сприяє покращенню когнітивних функцій пацієнта.
Серед основних причин дисметаболічних та дефіцитарних енцефалопатій з КР – соматичні, ендокринні захворювання та екзогенні інтоксикації, такі як печінкова, ниркова недостатність, цукровий діабет, дефіцит вітамінів групи В, вітаміну Е, фолієвої кислоти та гіпергомоцистеїнемія.
На тлі цих станів розвиток КР асоційований безпосередньо з порушенням функціонування коркових та підкіркових церебральних структур внаслідок системних дисметаболічних розладів.

Запрошуємо обговорити цю складну тематику за допомогою клінічних прикладів з реальної лікарської практики експертів.
Отже, розберемо роль гіпергомоцистеїнемії з фокусом на когнітивні розлади.

Долучайтеся, дізнаєтесь про наступне:
• Основні причини когнітивних розладів;
• Роль метаболічних порушень в етіології КР;
• Соматичні та ендокринні захворювання як причини дисметаболічних та дефіцитарних енцефалопатій з КР у клінічній картині;
• Вплив гомоцистеїну на когнітивні функції;
• Корекція дисметаболічних та дефіцитарних розладів у пацієнтів з КР.

Реєструйтеся!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • Жердьова Надія Миколаївна
    Професор, д.мед.н., завідувач відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
  • Бака Олена Михайлівна
    Заслужений лікар України, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій», завідувач гастроентерологічного відділення.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.