Ревматологія, ортопедія і травматологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Хвороби суглобів – поширене явище серед людей похилого віку. Цьому сприяє низка факторів, пов’язаних з віковими змінами у руховому апараті – від зниження маси і сили м’язів («мляві м’язи» через зменшення фізичних навантажень), до виснаження хрящів й зменшення щільності кісток та розвитку остеопорозу. Все це разом або поодинці підвищує ризики травм, зокрема, переломів у людей цієї вікової групи.
Серед патологій суглобів найпоширенішими у цьому віці є дегенеративні ураження. Дебют ревматоїдного артриту в похилому віці спостерігається в 1% пацієнтів.
Як правило, всі ці патології супроводжуються больовим синдромом.
Особливістю менеджменту таких пацієнтів є те, що вони потребують лікування за кількома напрямками.
У сучасних рекомендаціях зазначено, що пацієнти з больовим синдромом потребують міждисциплінарного підходу, який включає фармакотерапію, психологічну підтримку, фізичну реабілітацію та інтервенційні процедури. Важливим моментом під час вибору ефективного лікування є визначення таких терапевтичних схем, що здатні допомогти, не нашкодивши пацієнту. В протилежному випадку, суттєво зростають ризики прогресування захворювання та виникнення небажаних побічних ефектів.
Раді запросити вас до дискусії експертів цієї галузі медицини, що відбуватиметься у форматі «Case Challenge», а отже, експерти представлять і проаналізують разом з аудиторією реальні клінічні випадки.
Це чудова можливість краще зрозуміти суть патології та можливості різних лікувальних підходів. Тож, підготуйте свої запитання до експертів завчасно.
Зокрема, розглянемо: • Механізми розвитку патології опорно-рухового апарату; • Які фактори найбільше впливають на цей процес у людей похилого віку і як можна на це вплинути; • Дебют та перебіг окремих ревматичних захворювань у пацієнтів похилого віку, а також підходи до менеджменту таких пацієнтів.