Гастроентерологія, клінічна онкологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Багато десятиліть провідною метою в онкології була ефективність спеціальних методів лікування, орієнтованих на результат, що включають хірургічне лікування, фармакотерапію, радіотерапію. Однак, клінічні дослідження показали, що такий підхід, на один результат, впливає не тільки на якість життя пацієнта, але й на його тривалість та прихильність пацієнтів до лікування, потенціюючи ризики завершення протипухлинного лікування завчасно, ще до отримання його у повному обсязі.
Обсяг знань, накопичених нині у сфері лікування онкологічних захворювань, величезний. Значно збільшилась кількість нових цитостатиків, практично при кожній з відомих злоякісних пухлин використовується безліч режимів лікування. Однак, сумарний ефект визначається балансом між протипухлинною ефективністю та токсичністю терапії.
Тому сьогодні супровідна терапія займає значне місце у комплексному лікуванні онкологічних хворих. Доведено, що якість та тривалість життя хворих залежать від адекватно проведеної супровідної терапії.
Які завдання покладені на супровідну терапію в онкології? Як захистити органи та тканини від токсичної дії протипухлинних препаратів та їх метаболітів?
Отримаємо відповіді на ці питання під час заходу у форматі «Case challenge».
Мета заходу - ознайомити лікарів з основними алгоритмами та принципами супровідної терапії, спрямованої на боротьбу з найбільш частими, а нерідко й найбільш небезпечними ускладненнями цитостатичного лікування.
Зокрема, у фокусі уваги наступне: • Як захистити органи та тканини від токсичної дії під час цитостатичного лікування; • Різні види токсичності цитостатиків; • Як за допомогою супровідної терапії підтримати гомеостаз та основний обмін; • Деталі лікування ускладнень основного захворювання та ускладнень спричинених хімієтерапією; • Питання ведення онкологічного пацієнта з інфекційними захворюваннями та анемічним синдромом; • Особливості застосування остеомодифікувальних препаратів; • Тактика прийняття рішень у складних клінічних ситуаціях.
Заслужений лікар України, науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій», завідувач гастроентерологічного відділення.
Скрипник Ігор Миколайович
Доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор кафедри внутрішньої медицини №1 Полтавського державного медичного університету президент ГО «Українська гастроентерологічна асоціація».
КОСІНОВА ВІКТОРІЯ ГЕОРГІЇВНА
Лікар-онколог, онкогематолог, к.мед.н., Член Європейського товариства медичної онкології (ESMO), Американського товариства клінічної онкології (ASCO) та Української Асоціації гематологів.
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.