Неврологія, психіатрія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Тривога є поширеним симптомом в практиці сімейного лікаря – приблизно 15% пацієнтів відповідають критеріям будь-якого тривожного розладу.
Пацієнти відчувають тривогу з різних причин: нещодавно діагностована хвороба, соціальні потрясіння, зміни в житті через інвалідність і фінансові проблеми – це лише деякі фактори, які можуть викликати занепокоєння і є тригерами тривожних розладів. Наскільки успішно пацієнт справляється з тривогою, частково залежить від попереднього досвіду, наявності інших стресорів, значущості події, що викликає тривогу, і наявності підтримувальних ресурсів.
Часто лікарі сімейної практики першими виявляють і починають лікування пацієнтів з тривожними станами. На прийомі у лікаря загальної практики зустрічаються люди як з первинними тривожними розладами, так і з вторинними, що супроводжують більшість соматичних захворювань.
І все ж, нерідко в установах первинної медичної допомоги тривога недостатньо діагностується та не лікується. Тому, сімейні лікарі повинні поглиблювати свої знання про цю патологію для своєчасного її виявлення та корекції, а в складніших випадках направляти пацієнтів до психотерапевтів та психіатрів.
Зустріч у форматі «Case challenge» буде присвячена клінічним аспектам тривоги, принципам діагностики та лікування тривожних станів в практиці сімейного лікаря.
Ви отримаєте від спілкування з експертами: • Базові знання про ознаки та причини тривоги (психологічні та соматичні); • Навички визначення межі між тривожністю як нормальною фізіологічною реакцією та тривожним розладом; • Усвідомлення взаємозв’язку між тривогою та депресією й тим як вони обмежують життя людини, порушують її адаптацію; • Сучасні методи лікування психічних розладів тривожно-депресивного спектра; • Алгоритми своєчасного виявлення та корекції тривожних розладів сімейним лікарем.
Увага, бонус! Всі зареєстровані учасники зможуть взяти участь в розіграші цінних подарунків від ТМ ШОНЕН!
Доктор медичних наук, завідувач кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації КМУ, головний науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
Селюк Ольга Вікторівна
Підполковник медичної служби, старший викладач кафедри військової загальної практики - сімейної медицини, доктор філософії.
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.