Кардіологія, неврологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше про тему
зміст майстер-класу
Відмінною рисою артеріальної гіпертензії (АГ) є висока частота коморбідності. Пацієнти з АГ, як правило, мають одну або кілька супутніх патологій – це цукровий діабет, метаболічний синдром, хронічна хвороба нирок, хронічна обструктивна хвороба легень, цереброваскулярна патологія тощо.
Коморбідність призводить до взаємного впливу на перебіг захворювань, характер та тяжкість ускладнень, нерідко ускладнює діагностику та визначає особливості вибору антигіпертензивних препаратів.
У рекомендаціях Європейського товариства кардіологів та Європейського товариства з артеріальної гіпертензії, Американської асоціації серця визначені підходи до тактики ведення пацієнтів з АГ. Наявність коморбідності у таких хворих визначає не лише вибір ліків для зниження артеріального тиску, а і його цільові значення.
Пацієнти з АГ та коморбідністю потребують індивідуального підходу, комплексної діагностики та лікування з урахуванням усіх наявних патологій.
Наші уявлення про це повсякчас збагачуються результатами нових досліджень та метааналізів.
Отже, запрошуємо вас, шановні лікарі, розібрати разом з експертами складні клінічні приклади, що допоможуть краще орієнтуватися в проблемі коморбідності у хворих на АГ.
Зокрема, обговоримо наступні питання: • Нові відомості щодо механізмів розвитку АГ та досягнення у терапії захворювання; • Особливості терапії АГ у групах пацієнтів з коморбідною патологією; • АГ як фактор ризику ІХС та ХСН; • Профілактика АГ – вирішальний фактор зниження серцево-судинної захворюваності та смертності; • На крок попереду: корекція супутніх факторів серцево-судинного ризику; • Клінічні рекомендації щодо ведення хворих на АГ з метаболічними порушеннями.