зміст майстер-класу
Свого часу Американська колегія ревматологів (ACR, 2020), а пізніше і Європейський Альянс ревматологічних Асоціацій (EULAR, 2024) розробили рекомендації з репродуктивного здоров’я в осіб з ревматичними патологіями та захворюваннями опорно-рухового апарату.
Ці рекомендації містять важливі питання контрацепції, допоміжних репродуктивних технологій, збереження фертильності при застосуванні гонадотоксичного лікування, використання замісної гормональної терапії, ведення вагітності у жінок з такими діагнозами, а також можливості призначення їм імуносупресорних ліків для оптимального контролю ревматологічного захворювання під час вагітності та пологів.
Вагітність у жінок з імунозапальними та автоімунними захворюваннями завжди є вагітністю високого ризику, яка може призвести до серйозних несприятливих наслідків для жінки та плода. Адже ревматологічні пацієнтки можуть зіткнутися з підвищеним ризиком розвитку низки ускладнень, пов’язаних з вагітністю – це прееклампсія, передчасні пологи, низька вага немовляти при народженні тощо. Крім того, багато ліків, що традиційно використовуються для лікування ревматичних захворювань, протипоказані під час вагітності.
Ризик ускладнень вагітності залежить від діагнозу, активності й тяжкості захворювання, приймання ліків та наявності антитіл до цитоплазматичних антигенів анти-Ro/SSA, анти-La/SSB та антифосфоліпідів (aPL). Оцінити ці фактори необхідно ще до настання вагітності. Це матиме вирішальне значення для її належного ведення, терапії та сприятливих результатів.
Отже, запрошуємо вас обговорити проблеми планування та ведення вагітності у жінок з ревматичними захворюваннями на прикладах з реальної клінічної практики. У форматі Case Challenge зможемо проаналізувати їх разом з провідними експертами.
Тож, підготуйте, будь ласка, свої запитання, аби захід був для вас максимально корисним.
Зокрема, експерти представлять:
• Клінічні випадки успішної вагітності у пацієнток з автоімунними захворюваннями;
• Перелік лікарських засобів, використання яких дозволено або протипоказано під час вагітності та лактації;
• Алгоритми ведення вагітних з автоімунними захворюваннями;
• Прегравідарна підготовка пацієнток ревматологічного профілю.
Реєструйтеся та запросіть колег! Тема – непересічна!