Case challenge.
Чи можлива безпечна вагітність у пацієнток з автоімунною патологією? Оптимістичний прогноз
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
09.09.2024
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
09.09.2024
17:00 - 19:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Ревматологія, акушерство і гінекологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Свого часу Американська колегія ревматологів (ACR, 2020), а пізніше і Європейський Альянс ревматологічних Асоціацій (EULAR, 2024) розробили рекомендації з репродуктивного здоров’я в осіб з ревматичними патологіями та захворюваннями опорно-рухового апарату.

Ці рекомендації містять важливі питання контрацепції, допоміжних репродуктивних технологій, збереження фертильності при застосуванні гонадотоксичного лікування, використання замісної гормональної терапії, ведення вагітності у жінок з такими діагнозами, а також можливості призначення їм імуносупресорних ліків для оптимального контролю ревматологічного захворювання під час вагітності та пологів.

Вагітність у жінок з імунозапальними та автоімунними захворюваннями завжди є вагітністю високого ризику, яка може призвести до серйозних несприятливих наслідків для жінки та плода. Адже ревматологічні пацієнтки можуть зіткнутися з підвищеним ризиком розвитку низки ускладнень, пов’язаних з вагітністю – це прееклампсія, передчасні пологи, низька вага немовляти при народженні тощо. Крім того, багато ліків, що традиційно використовуються для лікування ревматичних захворювань, протипоказані під час вагітності.

Ризик ускладнень вагітності залежить від діагнозу, активності й тяжкості захворювання, приймання ліків та наявності антитіл до цитоплазматичних антигенів анти-Ro/SSA, анти-La/SSB та антифосфоліпідів (aPL). Оцінити ці фактори необхідно ще до настання вагітності. Це матиме вирішальне значення для її належного ведення, терапії та сприятливих результатів.

Отже, запрошуємо вас обговорити проблеми планування та ведення вагітності у жінок з ревматичними захворюваннями на прикладах з реальної клінічної практики. У форматі Case Challenge зможемо проаналізувати їх разом з провідними експертами.

Тож, підготуйте, будь ласка, свої запитання, аби захід був для вас максимально корисним.

Зокрема, експерти представлять:
• Клінічні випадки успішної вагітності у пацієнток з автоімунними захворюваннями;
• Перелік лікарських засобів, використання яких дозволено або протипоказано під час вагітності та лактації;
• Алгоритми ведення вагітних з автоімунними захворюваннями;
• Прегравідарна підготовка пацієнток ревматологічного профілю.

Реєструйтеся та запросіть колег! Тема – непересічна!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • Головач Ірина Юріївна
    Керівник Центру ревматології Клінічної лікарні Феофанія ДУС, лікар-ревматолог, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України.
  • Меффорд Тетяна Олександрівна
    Кандидат медичних наук, лікар-ревматолог вищої категорії, ревматолог Медичного центру «Консиліум Медікал».
  • Сапожак Інна Миколаївна
    Гінеколог-ендокринолог, акушер-гінеколог, репродуктолог, лікар вищої категорії, к. мед. н., медичний директор МЦ «GOOD CELLS». Директор банку пуповинної крові, клітин та тканин людини.
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.
співпраця заради найкращих результатів
ПАРТНЕРАМ