Case challenge.
До істинного епілептичного нападу Ви ніколи не встигнете, до психогенного – ніколи не запізнитесь. Чи завжди варто поспішати?
ШКОЛА ІННОВАЦІЙНОЇ МЕДИЦИНИ
ДАТА:
20.05.2024
ФОРМАТ:
ОНЛАЙН
СЕРТИФІКАЦІЯ:
БЕЗ БАЛІВ БПР
ДАТА ТА ЧАС ЗАХОДУ
20.05.2024
17:00 - 19:00
ВАРТІСТЬ
БЕЗКОШТОВНО
цільова аудиторія
Неврологія, загальна практика – сімейна медицина, терапія
Детальніше
про тему
зміст майстер-класу
Епілепсія зазвичай вважається основною причиною судом. Однак існують різні типи нападів або епізоди, схожі на напади, які мають іншу причину, аніж аномальні електричні сигнали в мозку.

Психогенні не епілептичні напади (ПНЕН) нерідко діагностуються як епілепсія. Такі помилкові діагнози прирікають пацієнтів на непотрібне, а тому й неефективне тривале лікування протиепілептичними препаратами. Пацієнти з ПНЕН мають такий самий рівень інвалідності, як і пацієнти з епілепсією. Часто вони втрачають свої робочі місця, сім’ї, позбавляються водійських прав. Все це погіршує якість їхнього життя, щоб не сказати – руйнує його.

Складність у тому, що для ПНЕН немає патогномонічних симптомів чи ознак. Клінічно вони можуть імітувати всі ознаки та симптоми істинних епілептичних нападів. Діагноз ПНЕН ґрунтується на інтеграції численних даних, у тому числі на ретельному зборі анамнезу, свідченнях свідків, параклінічних даних тощо.

Хоча деякі причини епілептичних і не епілептичних нападів однакові, різниця, яку лікар шукатиме, полягає у наявності чи відсутності порушень електричної активності мозку.

Рання діагностика, скасування протиепілептичних засобів та відповідне лікування ПНЕН з боку неврологів, психіатрів та психологів може запобігти значній ятрогенній шкоді та покращити якість життя таких хворих.

Особливістю заходу, до якого ми вас запрошуємо, стане інтерактивний розбір складних випадків пацієнтів. Разом з провідними спеціалістами розглянемо теми генетичних і структурних епілепсій, психогенних і соматичних розладів, що маскуються під епілепсію.

Зокрема, розглянемо такі теми:
• Відмінності істинної епілепсії від психогенних нападів;
• Епілепсія: складний пацієнт;
• Мультимодальний підхід в проведенні діагностичних заходів;
• Особливості терапії: кому, коли й навіщо;
• Алгоритми надання першої допомоги при епілептичних та психогенних нападах.

Реєструйтеся! Розглянемо суто практичні кейси!

нАУКОВІ ОРГАНІЗАТОРИ

Як потрапити
на захід

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ
НА нашому САЙТІ
ОТРИМАЙТЕ ЛИСТ
ІЗ ПІДТВЕРДЖЕННЯМ НА ПОШТУ
ВІДКРИЙТЕ НА ПОШТІ ЛИСТ ІЗ ПОСИЛАННЯМ НА ТРАНСЛЯЦІЮ
Перейдіть за посиланням та беріть участь у трансляції

Про спікерів

  • Копчак Оксана Олегівна
    Доктор медичних наук, завідувач кафедри неврології, психіатрії та фізичної реабілітації КМУ, головний науковий співробітник відділу діагностики та лікування метаболічних захворювань ДНУ «Центр інноваційних медичних технологій НАН України».
  • Селюк Ольга Вікторівна
    Старший викладач кафедри військової загальної практики - сімейної медицини, підполковник медичної служби, доктор філософії.
ПАРТНЕРАМ
співпраця заради найкращих результатів
Якщо ви бажаєте запропонувати співпрацю, партнерську угоду, або бажаєте взяти участь у заході в якості спікера — заповніть будь ласка форму.